לוליפ – סיפורים לילדים

"לוליפ – סיפורים לילדים" הינו אתר שמביא סיפורים לכל המשפחה.
הסיפורים מחולקים ל – 3 קבוצות: סיפורים לפני שינה, סיפורים לשעת סיפור וסיפורי מעברים (משברים).

ההפרדה המוחלטת בין קבוצות הסיפורים יוצרת מגוון אפשרויות מבלי להיחשף לתכנים שאינם רצויים מצד אחד ומצד שני, לבחור ב"פינצטה" את הנושא שלגביו יעדיפו להשמיע לילדים.
ברובם הגדול, הסיפורים מיועדים לילדים בקבוצות גיל מגוונות מאד. הסיפורים מובאים מנק' מבט של הילדים ומתייחסים לכל נושא באופן "ילדי".

באופן טבעי יש בסיפורים התייחסות אוהדת ומכילה לעולם הילדים ונסיון לתווך בין עולם הילדים, לעולם המבוגרים באמצעות דמות של גיבור – השזורה ברוב הסיפורים: "לוליפ – החבר הדמיוני". לוליפ מייעץ לילדים, "מתרגם" להם, מכוון אותם ובעיקר מנגיש להם את עולם המבוגרים.

לוליפ הינו חבר דמיוני שמלבד ה"גשר" שהוא יוצר בין עולמות הילדים לעולמות המבוגרים, הוא מנסה לזקק ולבטא את האמת הפנימית של כל אחד מאיתנו (ילדים ומבוגרים). הוא חושף בפני הילדים (וגם בפני המבוגרים) את האמת – כשהיא יותר נעימה וגם כשהיא פחות נעימה. זיקוק האמת מאפשר שיח אמיתי ופתוח יותר.
מסיפורים שמתארים סיטואציות פשוטות מחיי היומיום – כאלו שמתרחשות בכל יום, בכל בית, מתוך הסתכלות מחוייכת על הסיטואציה ועד לסיפורים המתייחסים לסיטואציות מורכבות, קשות וחריגות מאד כגון: מוות, גירושין, פחדים, כעסים, געגועים, חרם בין ילדים, מעבר דירה וכיו"ב סיטואציות לא פשוטות.

בסיפורים ניתן למצוא מנגנונים להתמודדות עם הסיטואציות, הכלת המצב ושמירה על האני העצמי בתוך הקושי.

על עולמות השינה

סיפורים מגוונים על נושאים שונים כשהמאחד ביניהם הינו קצב ודרך הקראת הסיפורים, המוסיקה המלווה אותם, הגשת הסיפור וכל הדינמיקה שמכוונת לסיוע לילדים המתקשים להירדם וגם לכאלו שסתם רוצים להפיג את השעמום ולשמוע סיפורים לפני השינה.

לוליפ סיפורים לילדים - עולמות השינה

על שעת סיפור

סיפורים מגוונים על נושאים שונים. כל סיפור מוגש בהתאם לדינמיקה הפנימית שלו. ישנם סיפורים בעלי דינמיקה קצבית, בחלקם מצחיקים, בחלקם בעלי מוסר השכל. המאפיין הבולט של רובם של הסיפורים הינו החיוך המלווה אותם והנסיון והדרך לתווך בין העולמות השונים של המאזינים להם.

לוליפ סיפורים לילדים - שעת סיפור

על מעברים

קבוצת סיפורים העוסקת בסיטואציות הנושאות גוון של משבר בקרב ילדים. הסיפורים מכוונים להבנת והכלת הסיטואציה, השקפה על היבטים שונים ואחרים של הסיטואציה ובעיקר נסיון להקנות לילדים דרכי התמודדות אפשריות ויכולת כללית להתמודד עם קשיים בחיים. כל סיפור מאפשר לילד להשקיף על הסיטואציה מנק' מבט שונה.

לוליפ סיפורים לילדים - מעברים
Scroll to Top